Amino 4600 yra ypač stiprios koncentracijos aminorūgštys - tinkančios rimtai besportuojantiems ir asmenims patiriantiems labai didelius fizinius krūvius. Šio preparato komplekse esančios amino rūgštys pasižymi tikrai kokybiškomis savybėmis, kurių dėka profesionalus sportininkas gali prisiauginti kokybišką raumenų masę per palyginus trumpą laiką.
L-Asparaginas (261mg) dalyvauja raumenų metabolizmo procese.
L-Lizinas (223mg) sumažėjus lizino kiekiui organizme sulėtėja baltymų sintezė, dėl ko kenčia raumenų jungiamieji audiniai. Slopina virusų gyvybiškumą, ir trukdo vystytis herpes virusui. Reikalingas kaulų audinio augimui, todėl, kad dalyvauja gaminant kiti jungiamieji audiniai.
L-Leucinas (304mg) su išsišakojusia grandine, geras energijos šaltinis ,neleidžia irti raumenų proteinams gerai užgydo odos pažeidimus, padeda suaugti kaulams jiems lūžus
Įpatingos tuo, kad sudėtyje yra vitaminų B6 ir C.( Šie vitaminai tirpūs vandenyje, todėl organizme nesikaupia ir juos vartoti galima nuolat).
Preparate taip pat yra vitaminas B6 ir C. B komplekso vitaminai sąveikauja tarpusavyje ir papildo vienas kitą ir vitaminą C keliose ląstelių mechanizmo grandyse. Kaip kofermentai, jie būtini amino rūgščių, baltymų, angliavandenių ir riebalų metabolizmui. Kartu su vitaminu C jie yra būtini amino rūgščių, biogeninių aminų, mediatorių, steroidų ir kolageno sintezei.
Vitaminas B6 padeda geriau organizmui įsisavinti amino rūgštis, nes yra labai svarbus baltymų sintezės procesams ir nukleorūgščių apykaitai. Jau vien dėl to jis būtinas organizmo apsauginei sistemai. Trūkstant vitamino B6 atsiranda pokyčių limfoidinių organų ląstelėse, susilpnėja humoralinis poveikis antigenams ir apskritai menksta imuninės reakcijos. Eksperimentinių gyvūnų organizme trūkstant vitamino B6 nyksta limfoidiniai organai, lėčiau gaminami antikūnai, silpniau veši ir darosi mažiau jautrūs limfocitai. Pastebėta, kad dažniau vitamino B6 stinga vyresnio amžiaus žmonėms.
Vitaminas C (askorbo rūgštis) yra antioksidantas, jis redukuoja oksiduotus fermentus, mažina laisvųjų radikalų. Vitaminas C labai svarbus baltymų sintezei, dalyvauja susidarant kolagenui, nuo kurio priklauso kraujagyslių sienelių pralaidumas. Jis skatina audinių atsikūrimą, atsinaujinimą, gerina organizmo atsparumą infekcijai. Vitaminas C būtinas endokrininių liaukų veiklai, kortikosteroidų, skydliaukės hormonų sintezei. Jis dalyvauja susidarant tulžies rūgštims, lipidų apykaitoje, apsaugo nuo aterosklerozės. Trūkstant vitamino C, greitai nuvargstama, mažėja darbingumas, atsparumas tam tikroms ligoms, kraujuoja dantenos ir kt.